Skaner metalu – o czym musisz wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz?
Skanery 3D wykorzystywane w przemyśle metalowym muszą charakteryzować się odpornością na pyły, zanieczyszczenia i wibracje, które mogą występować w takich środowiskach. Dobrej jakości skanery 3D do metalu oferują również możliwość szybkiej kalibracji i skalowania – to bardzo przydatne przy pracy z różnymi typami komponentów, o zróżnicowanych rozmiarach.
Jaki skaner 3D do metalu wybrać? To zagadnienie może stanowić pewne wyzwanie. Zależnie od rodzaju skanowanego materiału oraz oczekiwanych rezultatów, różne modele skanerów oferują odmienne funkcje oraz precyzję. Decyzja o tym, jaki skaner do metalu wybrać, powinna opierać się na specyfice wykonywanych zadań, w tym na rozmiarze, geometrii i szczegółowości detali.
Świadczymy szeroko rozumiane usługi metrologiczne pozwalające doskonalić i analizować procesy produkcji, tworzone komponenty, procesy inżynieryjne oraz inne, nieszablonowe problemy występujące w przemyśle. Obsługujemy szereg firm – od wielkich przedstawicieli branży motoryzacyjnej, kosmicznej, przemysłu ciężkiego po małe, rozwijające się firmy, których klienci wymagają pomiarów 3D. Jesteśmy tutaj, aby wspierać Twoje potrzeby projektowe i produkcyjne dzięki naszym usługom skanowania i pomiarów 3D.
Nasze usługi dzięki kombinacji wysokiej jakości sprzętu metrologicznego wiodących producentów oraz szerokiej gamie rozwiązań programowych, wraz z wieloletnim doświadczeniem w branży, pozwalają oferować rozwiązania inspekcyjne i projektowe w nawet najbardziej wymagających aplikacjach. Zapoznaj się z naszą gamą usług pomiarowych poniżej.

POMIAR STYKOWY
Świadczymy usługi pomiarów stykowych i ustawiania przyrządów/maszyn za pomocą ramion
Laser Tracker to przenośna, precyzyjna współrzędnościowa maszyna pomiarowa, która może pomóc przy budowie produktów, optymalizacji procesów, mierząc szybciej i precyzyjniej niż tradycyjne rozwiązania. Laser Tracker zastępuje konwencjonalne narzędzia ręczne, takie jak miarki, piony i teodolity. Laser Tracker to dokładniejsze i bardziej niezawodne narzędzie, dzięki któremu można usprawnić procesy i zyskać pewność wyników pomiarów.
Tracker w połączeniu z ramieniem pomiarowych pozwala nam na pełną elastyczność i skalowalność procesów pomiarowych dając pewne, precyzyjne wyniki pozwalające wyciągać wnioski i wyznaczać kierunki modernizacji, modyfikacji i optymalizacji procesów produkcyjnych,
SKANOWANIE 3D
Nasz zespół może pomóc w pełnej ocenie kilku części lub całych serii w ramach jednego projektu. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu analizy statystycznej, poprzez takie wartości jak Cp, Cpk itd.
Dzięki szerokiej gamie przenośnych systemów metrologicznych 3D i doświadczonym inżynierom do ich obsługi, nasz zespół będzie współpracował z Tobą, aby spełnić wszelkie oczekiwania i założenia projektu. Usługi wykonujemy we wskazanym przez klienta miejscu lub lokalnie w naszym laboratorium. Mamy możliwość skanowania zarówno produkowanych komponentów jak i całych zakładów produkcyjnych, budynków, szeroko pojętego BIM, z wykorzystaniem skanerów sferycznych.
WSPRACIE PROJEKTOWE I INSPEKCYJNE
Niezależnie od tego, czy chodzi o inspekcję, czy rysowanie pojedynczego komponentu, czy też dogłębną analizę CAD dla pełnej partii wyprodukowanych komponentów, dysponujemy sprzętem metrologicznym i doświadczeniem, aby dostarczać wyniki na najwyższym poziomie dokładności, szybko i niezawodnie.
INŻYNIERIA ODWROTNA
Nasz zespół ma bogate doświadczenie na wielu platformach CAD, aby dostarczać modele parametryczne wraz z pełnym drzewem historii do testów porównawczych, przeprojektowania przestarzałych CAD, napraw lub wymian oraz do archiwizacji danych.
Przemysł metalowy, szczególnie w obszarze produkcji stali i elementów konstrukcyjnych, chętnie korzysta z możliwości, jakie daje skaner metalu 3D. Inspekcja jakości, sprawdzanie zgodności wymiarów oraz analizy strukturalne stają się prostsze i bardziej efektywne. Skanowanie 3D umożliwia także łatwiejsze wdrożenie technologii druku 3D z metalu, w tym wytwarzania niestandardowych części i komponentów na zamówienie, które wymagają dokładnego dopasowania do istniejących systemów.
Drukowanie 3D z metalu polega na selektywnym spiekaniu kolejnych warstw sproszkowanego metalu za pomocą wiązki lasera. Na stole roboczym drukarki 3D rozsypywany jest materiał, na którym wiązka lasera rysuje pożądany kształt, tworząc warstwę modelu 3D. Proces polega na stapianiu przy pomocy wiązki lasera drobin sproszkowanych metali. W efekcie gwałtownego ogrzewania drobiny przechodzą ze stanu stałego w ciekły i łączą ze sobą. Po ostygnięciu otrzymujemy połączoną warstwę o odpowiednim kształcie odpowiadającym przekrojowi drukowanego modelu. Druk 3D z metalu wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji prototypów, części zamiennych, a także elementów konstrukcyjnych, które wymagają wysokiej precyzji i wytrzymałości.